חשוב לדעת על כינים

10 עובדות מפתיעות שלא ידעתם על כינים

כמעט כולנו סבלנו מהן בשנים המוקדמות לחיינו ו”זכינו” לפגוש אותן גם בסיבוב השני בזכות דור ההמשך, חלקנו אף חווינו אותן שוב בימי בגרותנו. אך מה אנחנו באמת יודעים על כינים מלבד העובדה שהן מגרדות (מאוד) ומצריכות טיפול מיוחד וקפדני? לקראת העונה החמה – 10 עובדות מפתיעות על כינים

הורים ממליצים – איך משכנעים ילדים לעבור טיפול כינים?

סקר שנערך בקרב מועדון ההורים של ריזאלטס מביא המלצות יצירתיות של הורים לשכנוע ילדיהם לטיפול בכינים. ובנוסף, ד”ר שמוליק גור ופסיכולוגית דנה פסח-רמתי מסבירים על התחושות הקשות שמתעוררות אצל הורים בכל הנוגע לתופעה ומדוע עלינו לשלוט ברגשותינו מול הילדים.

מכת כינים

כמדי שנה, גם בליל הסדר המתקרב נשב סביב השולחן ונספר על עשרת המכות אותם הנחתנו על המצרים. אומנם, בחלוף השנים רוב המכות כבר לא נשמעות לנו כ”כ רלבנטיות, אך עדיין יש מכה אחת שעדיין לא נפתרנו ממנה, מכה שלאחר כל השנים עדיין חיה ובועטת מתמיד, אך יותר מכל היא מגרדת: מכת כינים.

איך כדאי לטפל בכינים?

כדי לטפל בכינים באופן יעיל, יש לחסל אותן באופן שקוטע את מחזור חיי הכינה, ובשלושה שלבים עיקריים: גילוי, חיסול ומניעה. בשלב החיסול, ריזאלטס ממיס את קליפת השעווה החיצונית שעוטפת את הכינה, ומנקב אותה, מה שגורם לכינה לאבד נוזלים, להתייבש ולמות, תוך עשר דקות.